• Polski
 • English
 • Deutsche
 • Français
 • Русский
 • Serbskij
 • Italian
 • Japanese
 • العربية / Arabic
 • 汉语/漢語 / Simplified Chinese
Usługi Blue Dental
ImplantyOdbudowa kościWybielanie zębówStomatologia zachowawczaHigiena i profilaktykaStomatologia estetycznaEndodoncja - leczenie kanałoweChirurgia stomatologicznaProtetyka stomatologicznaPeriodontologiaBiomateriały
Implanty arrow Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartąPodniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą

Cena: 3 500,00 PLN


Zabieg otwartego podniesienia zatoki szczękowej wykonuje się u pacjentów, u których nastąpił zanik lub zniszczenie kości wyrostka zębodołowego w obrębie przedtrzonowców lub trzonowców w szczęce górnej. Polega on na wykorzystaniu przestrzeni powietrznej, stanowiącej boczny zachyłek nosa.

Zabieg podniesienie zatoki szczekowej wykonywany przez specjalnie wyszkolonych dentystow, w celu zwiekszenia grubosci kosci w gornych partiach szczeki, co zwieksza prawdopodobienstwo udanego wszczepienia implantu. Kosc z innej czesci ciala np. z talerza kosci biodrowej lub material kosciopodobny (biomaterial) jest wszcepiany (podsypywany) wewnetrznie, powyzej dna zatoki szczekowej. 

 

Otwarty sinus lift - przebieg operacji:

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Nacina się niewielki płacik dziąsłowy, podnosi go, następnie wykonuje w kości szczęki (jest ona w tym miejscu bardzo cienka – wygląda jak piłeczka ping-pongowa) niewielki otwór o kształcie okienka. Po odwarstwieniu błony wewnętrznej (wyściełającej zatokę szczękową), co wymaga ogromnej zręczności od lekarza i czasami niestety się nie udaje, umieszcza się w powstałej przestrzeni preparat kościotwórczy np. BioOss. Następnie cały obszar zostaje przykryty pbłoną zaporową np. BioGide i szczelnie zaszyty. Po 3 – 6 miesiącach można przystąpić do wszczepienia implantów.

Historia zabiegu podniesienia zatoki szczękowej:


Pierwszty zabieg podniesienia dna zatoki szczekowej przeprowadzony byl przez dr O.H Tatum Jr. Boyne i James'a, ktorzy tym samym udokumentowali czteroletnie doswiadczenia z autogenicznym przeszczepami. umieszczanymi w zatoce szczekowej i pozostawionymi na 6 miesiecy do uzyskania oczekiwanego efektu. W 1986 Tatum opisal techniki podnoszenia blony sluzowej zatoki z dojscia bocznego i z dojscia dolnego.

Przykładowy harmonogram wizyt:

 1. Konsultacja chirurgiczna z kompletem zdjęć.

 2. Zabieg.

 3. Pierwsza kontrola po zabiegu ( po ok 3 dniach ).

 4. Druga kontrola po zabiegu ( po ok 7-10 dniach ).

 5. Trzecia kontrola po zabiegu. ( ok 30 dni po wykonaniu zabiegu )

 6. Wszczepienie implantu/ów. Zabieg wykonujemy po ok 3-6 miesiącach.

 

 Anatomia zatoki szczękowej